Jak promować małą firmę w Internecie?

Spis treści:

Jak promować małą firmę w Internecie

Właściciele małych firm często obawiają się, że przy ograniczonym budżecie oraz niewielkiej znajomości technik marketingu internetowego, promowanie ich działalności w sieci może okazać się niemożliwe. Błąd! Dzisiaj pokażemy ci jak promować małą firmę w Internecie.

Sprecyzuj cele

Jeszcze zanim podejmiesz jakiekolwiek działania reklamowe, odpowiedz sobie na pytanie: jakiego rodzaju promocji potrzebuje moja firma? Rozważ dlaczego interesuje Cię właśnie reklama internetowa. Czy celem jest sprzedaż produktów przez internet, czy też skierowanie klientów do punktu stacjonarnego?

A może zależy Ci na budowaniu pozytywnego wizerunku firmy lub podtrzymaniu relacji z obecnymi klientami? Każdy z celów wymaga sięgnięcia po różne narzędzia. W przypadku małego warsztatu samochodowego dobrym rozwiązaniem może okazać się wizytówka Google, pokazująca opinie o firmie oraz kierująca potencjalnych klientów pod odpowiedni adres. Z kolei jeśli zajmujesz się profesjonalną organizacją eventów – może warto rozważyć założenie profilu na LinkedIn?

Poznaj swoich klientów

Nadszedł czas, żeby zastanowić się kto jest Twoją grupą docelową. Jeżeli prowadzisz już działalność poza internetem, możesz wykonać te ćwiczenie na podstawie obserwacji swoich obecnych klientów. Czym zajmują się zawodowo i prywatnie? W jaki sposób korzystają z internetu? Które strony internetowe odwiedzają? Czy posiadają konta na portalach społecznościowych? Jeśli tak, to na jakich? Zapisz na kartce odpowiedzi na wszystkie te pytania. Pozwolą one Ci zorientować się w jakich miejscach w sieci Twoja oferta może spotkać się z pozytywnym odzewem.

Opracuj plan działania

Teraz, kiedy wiesz już jaka jest Twoja grupa docelowa i gdzie można ją spotkać w sieci, warto zdecydować w jakich konkretnie miejscach chcesz promować swoją firmę. Błędem często popełnianym przez małe firmy jest promowanie marki wyłącznie na portalu Facebook. Oczywiście jest to bardzo popularny portal ale warto zwrócić uwagę też na inne.

Jeżeli Twoja firma oferuje usługi BTB, lepiej skupić się na prowadzeniu komunikacji marki na portalu LinkedIn, gdzie ma swoje konta wielu właścicieli firm. Ten punkt jest szczególnie istotny jeśli Twój codzienny dzień pracy zawiera ograniczoną ilość czasu na działania reklamowe. W takim przypadku lepiej skupić się na promowaniu marki w możliwie najlepszym miejscu, zamiast zakładać konta firmowe na różnych portalach ale rzadko je aktualizować.

Wyróżnij się

Komunikowanie w identyczny sposób jak konkurencja to błąd często popełniany przez mniejsze firmy, rozpoczynające promocję swojej działalności w internecie. Jeżeli chcesz aby Twoja marka została zapamiętana, musisz wyróżniać się na tle innych marek. Zastanów się jakie unikatowe wartości jesteś w stanie podarować swojej grupie docelowej. Posiadasz ogromną wiedzę w swojej dziedzinie a także umiejętności pisarskie? Świetnie! Blog firmowy będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Nie przepadasz za pisaniem ale świetnie potrafisz tłumaczyć różne zagadnienia? Rozważ nagrywanie materiału video! Nie musisz promować wyłącznie produktu lub usługi, którą sprzedajesz. W Twojej firmie pracują fantastyczni ludzie z którymi codziennie świetnie się bawicie? Twoja praca polega na częstych podróżach? Pokaż to! Klienci zobaczą, że ich sprawami zajmują się ludzie, którzy kochają swoją pracę- i z pewnością docenią ten fakt!

Daj sobie czas

Pamiętaj, że nawet najbardziej przemyślane działania reklamowe, aby zadziałać, potrzebują czasu. Najlepsze efekty w marketingu internetowym, przynosi konsekwentne, długofalowe działanie. Spróbuj przyzwyczaić swoich odbiorców do regularnego kontaktu z marką poprzez publikację treści w określonych terminach. Spraw, żeby jedne z działań w sieci wspierały kolejne. Jeśli w każdy poniedziałek publikujesz nowy tekst na blogu firmowym, przypominaj o tym swoim klientom poprzez profile na portalach społecznościowych. Jeżeli sporo ludzi odwiedza twoją stronę internetową a social media świecą pustkami – umieść na stronie zaproszenie do polubienia profili firmowych.\n\nDługofalowy, konsekwentnie realizowany plan promowania małej firmy w internecie, może przynieść oszałamiające rezultaty.

Jak promować małą firmę w internecie? Zatrudnij wirtualną asystentkę

A co wtedy, gdy naprawdę nie masz czasu na samodzielne działania ani środków aby zatrudnić na stałe specjalistę? Możesz skorzystać z pomocy Wirtualnej Asystentki! Zyskasz profesjonalne doradztwo a także wsparcie pod kątem marketingowym i reklamowym, w dokładnie takim wymiarze czasowym, jaki potrzebujesz.

Opieka nad WordPress dla stron firmowych

Pakiet podstawowy

Pakiet optymalny

Pakiet premium

Umów się na konsultację

Opowiedz nam o swoim biznesie i sprawdź, w czym możemy Ci pomóc!

Administratorem Twoich danych osobowych jest JB Business Group sp. z o.o. z siedzibą przy ulicy Jedności Narodowej 55-57/7, 50-262 Wrocław.

Dane osobowe przetwarzane są w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość wysłaną za pomocą formularza kontaktowego. Przysługuje Ci prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu i cofnięcia w każdym momencie udzielonej zgody bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Masz również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, znajduje się w naszej Polityce Prywatności.

Zadbamy o Twoją stronę na Wordpressie

Napisz do nas – umówimy się na krótką rozmowę i opowiemy Ci, jak dokładnie zatroszczymy się o Twoją stronę na WordPress.

Administratorem Twoich danych osobowych jest JB Business Group sp. z o.o. z siedzibą przy ulicy Jedności Narodowej 55-57/7 50-262 Wrocław.