Jak zarabiać przez internet?

Spis treści:

Jak zarabiać przez internet?

Telepraca, praca online, e-praca – to w Polsce zjawisko dopiero zyskujące popularność. Może mieć różne oblicza: być alternatywą, zajęciem dodatkowym albo stałym źródłem utrzymania. Ale właściwie jak to się dzieje, że praca zarobkowa jest możliwa bez wychodzenia z domu? Jak zarabiać przez Internet?

Praca zdalna to nic innego, jak wykonywanie powierzonych obowiązków poza siedzibą firmy zatrudniającej pracownika. Jeśli pracujesz online, możesz mieć umowę zlecenie, o dzieło, ale także umowa o pracę nie jest niczym zaskakującym. Kontakt z pracodawcą odbywa się za pomocą poczty elektronicznej czy też komunikatorów internetowych, a także przez telefon.

Nawet kodeks pracy porusza ten temat i według niego telepracownikiem jest osoba, która przekazuje pracodawcy wyniki pracy, w szczególności za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej. Zalety pracy zdalnej są niewątpliwe – wygoda, brak konieczności dojeżdżania do firmy, a więc oszczędność czasu. Również dla pracodawcy taka forma zatrudnienia stwarza możliwość ograniczenia kosztów, co z kolei może wiązać się z większym wynagrodzeniem dla pracownika. Gdzie zatem szukać możliwości zarabiania przez Internet?

Bądź wolnym ptakiem!

Freelancer to człowiek bez stałego etatu, tzw. wolny strzelec. Zwykle specjalizuje się on w jednej dziedzinie, w której ma szanse na znalezienie czasowych, projektowych zleceń. Przykłademi najbardziej popularnego zawodu w tej grupie jest copywriting.

Copywriterzy to osoby zarabiające na pisaniu artykułów, blogów, tekstów reklamowych i wszelkich innych treści, wykorzystywanych potem na różnych stronach internetowych. Do grupy freelancerskiej mogą także należeć graficy komputerowi, webmasterzy, programiści, tłumacze, fotograficy i wiele innych “wolnych zawodów”.

Wolność w internetowym świecie pracy daje też własny biznes. Może to być portal zarabiający na reklamie czy własny sklep internetowy.

Bloguj!

Kto by kiedyś pomyślał, że pisząc internetowy “pamiętnik” będzie można zarabiać? A właśnie tak się teraz dzieje! Współcześnie jednak odchodzi się od traktowania blogów jako formy stron osobistych. Ich tematyka jest przeróżna: począwszy od domu, życia rodzinnego, macierzyństwa, poprzez podróżowanie, aż po wątki związane z nauką i wiedzą specjalistyczną.

Jak zarabiać prowadząc bloga? Pieniądze mogą wpływać na Twoje konto z reklam, które umieścisz na swojej stronie, ale nie tylko. Inną opcją jest wynagrodzenie w postaci próbek przedmiotów, które nawiązują do treści Twojego bloga, a które Ty decydujesz się testować i ewentualnie polecać odbiorcom (np. kosmetyki). W tym miejscu można mówić o tzw. marketingu afiliacyjnym, czyli programach partnerskich. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym jak prowadzić bloga firmowego, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Kanał… dochodu

Specjalną formą blogowania jest vlog, czyli rodzaj bloga internetowego, którego zasadniczą treścią są filmy wideo. Najpopularniejszym portalem w Polsce do prowadzenia tego typu działalności jest YouTube. Własny kanał również daje możliwości zarabiania, m.in. dzięki systemowi Google Adsense. A zatem – ile? Spekuluje się, że około 200-300 zł możesz otrzymać za każde 100 000 wyświetleń Twoich filmów. Do tego wszystkiego dochodzi, podobnie jak w przypadku blogów tradycyjnych, współpraca z markami, lokowanie produktów itd. Trzeba jednak pamiętać, że stawki uzależnione są w znacznym stopniu od zasięgu odbiorców, do których trafiasz z przekazem.

Być albo mieć!

A może zaczniesz zarabiać na opcjach binarnych? Binarność na pierwszy rzut oka kojarzy się z systemem dwójkowym w informatyce, gdzie do zapisu liczb potrzebne są tylko dwie cyfry: 0 i 1. Również w przypadku opcji binarnych spekulujesz tylko na dwa sposoby: albo aktywa, w które inwestujesz wzrosną albo spadną. Możesz handlować walutami, akcjami itp. Ta działka pracy online należy jednak do ryzykownych i musisz liczyć się z utratą kapitału. Aby inwestowanie było bezpieczne, powinieneś założyć tzw. barierę bezpieczeństwa, która będzie automatycznie zamykała inwestycje przynoszące straty już na samym początku.

Jak zarabiać przez internet?

Najważniejsza w pracy zdalnej jest dobra organizacja czasu oraz motywacja do działania. Dobrze będzie, gdy wybierzesz dla siebie taką dziedzinę e-pracy, która po prostu sprawi Ci przyjemność. Pamiętaj też, że jeśli masz stałą pracę – nie rezygnuj z niej. Na pewno dopóki nie poczujesz, że Twoja dodatkowa praca online będzie w stanie całościowo zasilić Twój budżet. Chętnie dowiemy się jakie są Twoje doświadczenia z pracą zdalną. A może masz pomysł na jakąś innowację w tej branży? Koniecznie podziel się nimi w komentarzu!

Opieka nad WordPress dla stron firmowych

Pakiet podstawowy

Pakiet optymalny

Pakiet premium

Umów się na konsultację

Opowiedz nam o swoim biznesie i sprawdź, w czym możemy Ci pomóc!

Administratorem Twoich danych osobowych jest JB Business Group sp. z o.o. z siedzibą przy ulicy Jedności Narodowej 55-57/7, 50-262 Wrocław.

Dane osobowe przetwarzane są w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość wysłaną za pomocą formularza kontaktowego. Przysługuje Ci prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu i cofnięcia w każdym momencie udzielonej zgody bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Masz również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, znajduje się w naszej Polityce Prywatności.

Zaopiekujemy się Twoją stroną

Napisz do nas – umówimy się na krótką rozmowę i opowiemy Ci, jak dokładnie zatroszczymy się o Twoją stronę na WordPress.

Administratorem Twoich danych osobowych jest JB Business Group sp. z o.o. z siedzibą przy ulicy Jedności Narodowej 55-57/7 50-262 Wrocław.