“Po co mi landing page?” – czyli co potrafi strona lądowania i jak ją zaprojektować.

Spis treści:

landing page

Prawdopodobnie miałeś z nimi styczność wiele razy, nawet o tym nie wiedząc. Czym są landing pages, a przede wszystkim – jak mogą wpłynąć na Twoje wyniki marketingowe? Po odpowiedzi zapraszamy do lektury artykułu.

Co to landing page?

Landing page – inaczej strona lądowania –  to prosta, pojedyncza strona internetowa (z angielskiego: one-page) służąca do realizacji jednego, konkretnego celu. Może nim być zakup produktu, zapisanie się do newslettera, wypełnienie formularza kontaktowego i wiele, wiele innych… Tak naprawdę to, jaki cel ma spełniać Twój landing page, zależy tylko od Ciebie! Prawidłowo skonstruowana strona lądowania napisana jest językiem korzyści oraz charakteryzuje się obecnością widocznych Call To Action (CTA, z angielskiego: wezwanie do działania).

Czym różni się landing page od strony internetowej firmy?

Jak wynika z samej definicji, landing page służy realizacji pojedynczego celu. Próby wykorzystania strony lądowania do przedstawienia bogatej oferty firmy niezawodnie kończą się fiaskiem. Użytkownik, przytłoczony ogromem treści znajdującym się na jeden stronie, najprawdopodobniej wyłączy ją i uda się do konkurencji. Jak temu zapobiec? Przede wszystkim należy określić pojedynczy cel, z myślą o którym tworzymy landing page. Może być nim na przykład sprzedaż jednego produktu, ale już przedstawienie kilku różnych prawdopodobnie okaże się nierentownym przedsięwzięciem.

Po co tworzyć landing page?

Landing page to doskonałe narzędzie do realizacji celów marketingowych takich jak: sprzedaż produktu, pozyskanie odbiorców do newslettera czy zgromadzenie leadów sprzedażowych. Aby jednak stworzona przez nas strona skutecznie realizowała nasze założenia, należy zadbać o jej czytelność oraz funkcjonalność.

Czym charakteryzuje się dobry landing page?

    • Skupieniem na jednym, konkretnym celu marketingowym. To podstawa udanego landing page, bez której nie ma mowy o czerpaniu z niego korzyści;
    • Spójnością. Przed przystąpieniem do tworzenia strony, należy ustalić jej kolorystykę oraz określić maksymalnie dwa kroje pisma, którymi będziemy się posługiwać. W pierwszym celu warto wykorzystać narzędzie Adobe Color CC, pozwalające na stworzenie harmonijnej palety barw;
    • Językiem korzyści. Treści znajdujące się na landing page powinny skupiać się na zaletach przedstawionej propozycji marketingowej, a także wskazywać jak zmieni się życie odbiorcy, jeśli zdecyduje się z niej skorzystać;
    • Atrakcyjną oprawą wizualną. Piękne zdjęcia oraz interesujące grafiki to podstawa udanej strony lądowania! Wirtualne Asystentki korzystają z własnej bazy zdjęć, dzięki czemu zyskujesz pewność, że przygotowane przez nas landing page będą estetyczne i unikatowe;
    • Widocznym call to action.

Jak widać, stworzenie skutecznego landing page nie jest takie proste! Prace koncepcyjne, opracowanie chwytliwego tekstu i stworzenie atrakcyjnej grafiki – to wszystko wymaga nakładu czasu i energii, tym większego im mniejsze jest Twoje doświadczenie w tym zakresie. O wiele prostszym rozwiązaniem jest oddelegowanie tych zadań profesjonalistom, a samemu skupienie się na innych sprawach istotnych dla Twojego biznesu.

Opieka nad WordPress dla stron firmowych

Pakiet podstawowy

Pakiet optymalny

Pakiet premium

Umów się na konsultację

Opowiedz nam o swoim biznesie i sprawdź, w czym możemy Ci pomóc!

Administratorem Twoich danych osobowych jest JB Business Group sp. z o.o. z siedzibą przy ulicy Jedności Narodowej 55-57/7, 50-262 Wrocław.

Dane osobowe przetwarzane są w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość wysłaną za pomocą formularza kontaktowego. Przysługuje Ci prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu i cofnięcia w każdym momencie udzielonej zgody bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Masz również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, znajduje się w naszej Polityce Prywatności.

Zaopiekujemy się Twoją stroną

Napisz do nas – umówimy się na krótką rozmowę i opowiemy Ci, jak dokładnie zatroszczymy się o Twoją stronę na WordPress.

Administratorem Twoich danych osobowych jest JB Business Group sp. z o.o. z siedzibą przy ulicy Jedności Narodowej 55-57/7 50-262 Wrocław.