Kim jest wirtualna asystentka i na czym polega jej praca?

Spis treści:

kim jest wirtualna asystentka

Wirtualna Asystentka to pracownik idealny. Odciąży Cię w papierkowej robocie, zorganizuje podróż służbową, zamówi kwiaty, a nawet… stworzy profesjonalną stronę internetową i wyda ebooka! Nic dziwnego, że popularność usług asystenckich w Polsce rośnie. Kim jest Wirtualna Asystentka i dlaczego warto ją zatrudnić?

Kim jest Wirtualna Asystentka?

Wirtualna Asystentka jest, jak podpowiada sama nazwa, współpracownikiem zdalnym – czyli takim, który swoją pracę wykonuje praktycznie z dowolnego miejsca na świecie za pośrednictwem Internetu. To osoba, która zastępuje tradycyjnego asystenta w realizacji zadań biurowych. Organizuje spotkania, prowadzi kalendarz, zajmuje się obsługą klienta czy opiekuje się firmową dokumentacją.

Jednak coraz częściej Asystentki stają się wręcz… managerami projektu. Koordynują pracę przedstawicieli różnych działów, a nawet ich zastępują! Dziś dobra Wirtualna Asystentka to także kompetentny doradca ds. marketingu, redaktor i grafik. Przygotuje posty na Facebooka, stworzy kompleksową identyfikację wizualną, napisze ebooka czy skonfiguruje profesjonalną stronę internetową. Dzięki elastycznemu zakresowi zadań, z jej usług może skorzystać każdy przedsiębiorca – niezależnie od branży czy wielkości firmy.

Ze względu na ten szeroki wachlarz kompetencji, za Wirtualną Asystentką często stoi cały zespół specjalistów. To ogromna korzyść dla klienta – nie musi samodzielnie nadzorować pracy kilku osób ani wynagradzać każdego pracownika osobno. Ma jedną Asystentkę, która w całości koordynuje dany projekt.

Jak pracuje Wirtualna Asystentka?

System pracy Asystentki to gigantyczny atut dla przedsiębiorców. Nie wymaga ona bowiem zatrudnienia na klasyczną umowę, a więc ponoszenia związanych z tym kosztów.

Co najważniejsze, Wirtualna Asystentka pracuje tylko tyle, ile to rzeczywiście potrzebne – rozlicza się albo na podstawie wykonanych zadań, albo na podstawie czasu poświęconego na ich realizację. W praktyce oznacza to po prostu, że… nie marnuje pieniędzy klienta. Choć zazwyczaj jest do dyspozycji przez 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku, nie pobiera wynagrodzenia za czekanie w gotowości na zlecenie czy przysłowiowe picie kawki.

A więc jak to działa? Zazwyczaj decydując się na współpracę z Asystentką, przedsiębiorca wybiera swój pakiet godzinowy. W naszym przypadku to 10, 25 lub 40 godzin do wykorzystania w ciągu 30 dni. W tym czasie Wirtualna Asystentka realizuje właściwie dowolne zadania – o ile jest w stanie wykonać je zdalnie. Redagowanie pism, prowadzenie strony czy profilu na Facebooku, odbieranie telefonów, tworzenie grafik, broszur, katalogów… Czego tylko przedsiębiorcza dusza zapragnie!

Czy warto skorzystać z usług Wirtualnej Asystentki?

Zdecydowanie! To rozwiązanie szczególnie korzystne dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Dlaczego?

    1. Zatrudnienie Wirtualnej Asystentki pozwala skutecznie zminimalizować koszty pracownicze. Koniec ze składkami ubezpieczeniowymi, koniec z zakupem sprzętu biurowego. Asystentka nie tylko korzysta ze swojego komputera czy telefonu, ale nie wymaga również tradycyjnego stanowiska pracy.
    2. Za jedną Asystentką stoi cały sztab specjalistów ds. marketingu i obsługi klienta, a także redaktorzy czy graficy. Zakres współpracy jest więc niemal nieograniczony, a w ramach jednego pakietu godzinowego można zlecać zadania wymagające różnych kompetencji.
    3. Wirtualna Asystentka nie traci czasu. Pracuje w dokładnie takim wymiarze czasu, a jakim jest aktualnie potrzebna klientowi. Jako doświadczony manager projektu, efektywnie zarządza przy tym całym zespołem.
    4. Zatrudnienie Asystentki pozwala zyskać nawet 40 dodatkowych godzin w ciągu miesiąca. To szczególnie ważne zwłaszcza dla osób, które prowadzą swój biznes samodzielnie!
    5. Praca z Wirtualną Asystentką ma znacznie więcej zalet. Najlepiej jednak przekonać się o nich w samemu – skontaktuj się z nami, żeby przekonać się, co możemy dla Ciebie zrobić.

Jak wygląda współpraca z Wirtualną Asystentką?

Dalej nie wiesz, jak w praktyce wygląda praca z Wirtualną Asystentką? To proste. Najpierw wybierasz swój pakiet godzinowy, w zależności od tego, czego oczekujesz. Z doświadczenia wiemy, że w większości przypadków świetnie sprawdzają się średnie pakiety (u nas to 25 godzin). Następnie Wirtualna Asystentka kontaktuje się z Tobą, przeprowadzając dokładny wywiad i analizę potrzeb. Rozmawiacie, poznajecie się lepiej i… Asystentka jest już do Twojej dyspozycji! Możesz do niej zadzwonić lub wysłać maila z konkretnym zadaniem do realizacji lub – jeśli nie masz pomysłu, co zrobić np. w kontekście promocji Twojej marki – poprosić o wskazówki. Regularnie otrzymujesz także raporty, co i w jakim czasie zostało wykonane.

Wiesz już, kim jest Wirtualna Asystentka? Podoba Ci się idea takiej pracy? Potrzebujesz takiego współpracownika, by rozwinąć swój biznes? A może już korzystać z usług Asystentki i chciałbyś podzielić się swoimi wrażeniami? Czekamy na Twój komentarz.

Opieka nad WordPress dla stron firmowych

Pakiet podstawowy

Pakiet optymalny

Pakiet premium

Umów się na konsultację

Opowiedz nam o swoim biznesie i sprawdź, w czym możemy Ci pomóc!

Administratorem Twoich danych osobowych jest JB Business Group sp. z o.o. z siedzibą przy ulicy Jedności Narodowej 55-57/7, 50-262 Wrocław.

Dane osobowe przetwarzane są w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość wysłaną za pomocą formularza kontaktowego. Przysługuje Ci prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu i cofnięcia w każdym momencie udzielonej zgody bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Masz również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, znajduje się w naszej Polityce Prywatności.

Zaopiekujemy się Twoją stroną

Napisz do nas – umówimy się na krótką rozmowę i opowiemy Ci, jak dokładnie zatroszczymy się o Twoją stronę na WordPress.

Administratorem Twoich danych osobowych jest JB Business Group sp. z o.o. z siedzibą przy ulicy Jedności Narodowej 55-57/7 50-262 Wrocław.