Czy warto przekształcić profil prywatny w stronę na Facebooku?

Spis treści:

przekształcić profil prywatny w stronę

Przed tym dylematem staje wielu tzw. influencerów: przedsiębiorców, liderów czy blogerów, którzy osiągnęli popularność w mediach społecznościowych. Założyć swój fanpage czy pozostać na osobistym profilu? Podpowiadamy, kiedy i jak przekształcić profil prywatny w stronę na Facebooku.

Aktywnie udzielasz się na Facebooku, często dodajesz posty, zdjęcia czy komentarze na tablicach innych osób. Co więcej, Twoi znajomi to uwielbiają! Chętnie zostawiają polubienia pod Twoimi wpisami i angażują się w dyskusję. Może to właściwy moment, żeby przenieść się na własny fanpage? Facebook już od kilku lat oferuje narzędzie, dzięki któremu można z łatwością przekształcić profil prywatny w oficjalną stronę.

Dla kogo fanpage?

To rozwiązanie dobre dla tych, którzy rzeczywiście nie wyobrażają sobie życia bez social mediów. Świetnie sprawdzi się też u osób wykorzystujących swoją markę do celów zarobkowych – fanpage pozwoli im poszerzyć zasięg wśród odbiorców i czerpać większe korzyści z działalności. Dodatkowo w niektórych sytuacjach założenie oficjalnej strony pozwoli uniknąć nieprzyjemności ze strony Facebooka, a nawet zablokowania konta. Kiedy warto przekształcić profil prywatny w stronę?

  • Kiedy używasz swojego osobistego profilu do promocji czegoś innego, niż własnej osoby
  • Kiedy prowadzisz konto fikcyjne
  • Kiedy osiągnąłeś limit 5000 znajomych
  • Kiedy chcesz monetyzować swoją aktywność na Facebooku

Co zyskasz, przekształcając profil w stronę?

Przekształcenie profilu w fanpage sprawi, że będziesz miał do dyspozycji oba te kanały. Nowo utworzona strona „zaciągnie” zdjęcie profilowe oraz zdjęcie w tle z profilu osobistego, a dotychczasowi znajomi z łatwością będą mogli stać się fanami. Jednak posty pozostaną tam gdzie były – fanpage będzie pusty.

Jeśli nie chcesz więc poświęcać dodatkowego czasu na komunikację z fanami, zrezygnuj z pomysłu przekształcania profilu. Jeżeli natomiast się na to zdecydujesz, zyskasz:

  • oficjalną stronę na FB, służącą jako profesjonalna wizytówka,
  • dostęp do statystyk i różnorodnych danych,
  • możliwość tworzenia reklam i promowania postów,
  • możliwość przyznania dostępu do fanpage osobom trzecim.

Jak przekształcić profil prywatny w stronę na Facebooku?

Stworzenie nowego fanpage na podstawie profilu jest banalnie proste. Najpierw przejdź do strony „Utwórz stronę na Facebooku na podstawie swojego profilu”, a następnie… postępuj zgodnie z instrukcjami! Wystarczy uzupełnić brakujące informacje, takie jak kategoria strony (jesteś artystą, przedsiębiorcą, a może autorem?) czy opis.

Następnie warto zmienić zdjęcie profilowe, które teraz stało się logo strony. Jeżeli nie masz profesjonalnego logotypu, przygotuje go dla Ciebie Wirtualna Asystentka. Voila – możesz zacząć prowadzić swój fanpage. W tym również chętnie Ci pomożemy, sprawdź nasze możliwości!

Jeśli Twoja aktywność w mediach społecznościowych bardziej przypomina pracę niż zajęcie po godzinach, rozważ założenie oficjalnej strony. Możesz to zrobić w dosłownie kilka kliknięć! Co myślisz o takim rozwiązaniu – czy jest Twoim zdaniem przydatne? Zostaw Twój komentarz pod artykułem lub na naszym Facebooku.

Opieka nad WordPress dla stron firmowych

Pakiet podstawowy

Pakiet optymalny

Pakiet premium

Umów się na konsultację

Opowiedz nam o swoim biznesie i sprawdź, w czym możemy Ci pomóc!

Administratorem Twoich danych osobowych jest JB Business Group sp. z o.o. z siedzibą przy ulicy Jedności Narodowej 55-57/7, 50-262 Wrocław.

Dane osobowe przetwarzane są w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość wysłaną za pomocą formularza kontaktowego. Przysługuje Ci prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu i cofnięcia w każdym momencie udzielonej zgody bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Masz również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, znajduje się w naszej Polityce Prywatności.

Zaopiekujemy się Twoją stroną

Napisz do nas – umówimy się na krótką rozmowę i opowiemy Ci, jak dokładnie zatroszczymy się o Twoją stronę na WordPress.

Administratorem Twoich danych osobowych jest JB Business Group sp. z o.o. z siedzibą przy ulicy Jedności Narodowej 55-57/7 50-262 Wrocław.