Czy warto przekształcić profil prywatny w stronę na Facebooku?

przekształcić profil prywatny w stronę

Przed tym dylematem staje wielu tzw. influencerów: przedsiębiorców, liderów czy blogerów, którzy osiągnęli popularność w mediach społecznościowych. Założyć swój fanpage czy pozostać na osobistym profilu? Podpowiadamy, kiedy i jak przekształcić profil prywatny w stronę na Facebooku.

Aktywnie udzielasz się na Facebooku, często dodajesz posty, zdjęcia czy komentarze na tablicach innych osób. Co więcej, Twoi znajomi to uwielbiają! Chętnie zostawiają polubienia pod Twoimi wpisami i angażują się w dyskusję. Może to właściwy moment, żeby przenieść się na własny fanpage? Facebook już od kilku lat oferuje narzędzie, dzięki któremu można z łatwością przekształcić profil prywatny w oficjalną stronę.

Dla kogo fanpage?

To rozwiązanie dobre dla tych, którzy rzeczywiście nie wyobrażają sobie życia bez social mediów. Świetnie sprawdzi się też u osób wykorzystujących swoją markę do celów zarobkowych – fanpage pozwoli im poszerzyć zasięg wśród odbiorców i czerpać większe korzyści z działalności. Dodatkowo w niektórych sytuacjach założenie oficjalnej strony pozwoli uniknąć nieprzyjemności ze strony Facebooka, a nawet zablokowania konta. Kiedy warto przekształcić profil prywatny w stronę?

  • Kiedy używasz swojego osobistego profilu do promocji czegoś innego, niż własnej osoby
  • Kiedy prowadzisz konto fikcyjne
  • Kiedy osiągnąłeś limit 5000 znajomych
  • Kiedy chcesz monetyzować swoją aktywność na Facebooku

Co zyskasz, przekształcając profil w stronę?

Przekształcenie profilu w fanpage sprawi, że będziesz miał do dyspozycji oba te kanały. Nowo utworzona strona „zaciągnie” zdjęcie profilowe oraz zdjęcie w tle z profilu osobistego, a dotychczasowi znajomi z łatwością będą mogli stać się fanami. Jednak posty pozostaną tam gdzie były – fanpage będzie pusty.

Jeśli nie chcesz więc poświęcać dodatkowego czasu na komunikację z fanami, zrezygnuj z pomysłu przekształcania profilu. Jeżeli natomiast się na to zdecydujesz, zyskasz:

  • oficjalną stronę na FB, służącą jako profesjonalna wizytówka,
  • dostęp do statystyk i różnorodnych danych,
  • możliwość tworzenia reklam i promowania postów,
  • możliwość przyznania dostępu do fanpage osobom trzecim.

Jak przekształcić profil prywatny w stronę na Facebooku?

Stworzenie nowego fanpage na podstawie profilu jest banalnie proste. Najpierw przejdź do strony „Utwórz stronę na Facebooku na podstawie swojego profilu”, a następnie… postępuj zgodnie z instrukcjami! Wystarczy uzupełnić brakujące informacje, takie jak kategoria strony (jesteś artystą, przedsiębiorcą, a może autorem?) czy opis.

Następnie warto zmienić zdjęcie profilowe, które teraz stało się logo strony. Jeżeli nie masz profesjonalnego logotypu, przygotuje go dla Ciebie Wirtualna Asystentka. Voila – możesz zacząć prowadzić swój fanpage. W tym również chętnie Ci pomożemy, sprawdź nasze możliwości!

Jeśli Twoja aktywność w mediach społecznościowych bardziej przypomina pracę niż zajęcie po godzinach, rozważ założenie oficjalnej strony. Możesz to zrobić w dosłownie kilka kliknięć! Co myślisz o takim rozwiązaniu – czy jest Twoim zdaniem przydatne? Zostaw Twój komentarz pod artykułem lub na naszym Facebooku.

Umów się na konsultację

Opowiedz nam o swoim biznesie i sprawdź, w czym możemy Ci pomóc!

Skontaktujemy się z Tobą mailowo, żeby ustalić konkretny termin konsultacji.