Jak pozyskać nowych klientów? Wypróbuj geotargetowanie

Spis treści:

Geotargetowanie czyli jak dobierać grupę docelową po lokalizacji

Pamiętasz Panoramę Firm? Dawniej to ona pozwalała klientowi znaleźć interesujące go usługi w danym regionie. Dziś podobną funkcję – tylko dużo skuteczniej! – pełni geotargetowanie. Co to takiego i do czego może Ci się przydać? Poznaj nowy sposób na reklamę Twojego biznesu.

Geotargetowanie – co to jest

Pojęcie geotargetowanie pochodzi z języka angielskiego: geo od geografii, targetowanie od namierzania czy celowania. Oznacza ono kierowanie reklamy na lokalizację, a mówiąc jeszcze jaśniej – reklamowanie się wśród osób przebywających na danym obszarze.

Jeśli na przykład prowadzisz zakład fryzjerski w Lublinie, za pomocą geotargetowania wypromujesz swoje usługi w promieniu 10 kilometrów od salonu. Jeśli jesteś handlowcem działającym na terenie województwa pomorskiego, dzięki nowoczesnym narzędziom dotrzesz z reklamą wyłącznie do mieszkańców tego rejonu. Jako właściciel lokalnej knajpki możesz skierować się bezpośrednio do osób, które przebywają akurat w okolicy.

Od strony technicznej geotargetowanie jest nieskomplikowanym procesem. Polega na zbieraniu danych lokalizacyjnych użytkowników smartfonów, tabletów czy komputerów. W Polsce ponad 30% użytkowników telefonów ma włączony bez przerwy GPS, a ponad 70% z nich korzysta z aplikacji, które co jakiś czas nadają sygnał lokalizacyjny, np. z prognozy pogody. Nic dziwnego, że nowy marketing stara się tę tendencję wykorzystać.

Co zyskasz dzięki geotargetowaniu

Największą zaletą geotargetowania jest precyzja, z jaką pozwala ono docierać do odbiorców. Wyświetlając reklamę tylko osobom znajdującym się w pobliżu, ograniczasz zbędne koszty i trafiasz bezpośrednio do potencjalnych klientów. Mieszkańca Krakowa nie zainteresuje przecież wrocławski sklep ogrodniczy, prawda? Geotargetowanie sprawia, że promocja w światowej sieci www staje się właściwie lokalna.

Co więcej, dzięki temu narzędziu możesz reklamować się dokładnie wtedy, kiedy tego potrzebujesz. Istnieją systemy pozwalające np. sms do osób, które właśnie znajdują się w określonej odległości od Twojej firmy. Pozwala to uzyskać zaskakująco wysoką skuteczność – nawet czterokrotnie wyższą niż w przypadku klasycznych kampanii marketingowym.

Jak wykorzystać geotargetowanie

Najpopularniejszym sposobem na „ugryzienie” geotargetowania jest reklama kontekstowa w wyszukiwarce, czyli adWords. Dużo większą efektywnością cechują się jednak kampanie promocyjne mobile, czyli przeprowadzane za pośrednictwem smartfonów. Reklamy w aplikacjach, smsy, maile czy powiadomienia push pozwolą Ci dotrzeć do klienta wtedy, kiedy chcesz i w sposób idealnie dopasowany do danej sytuacji. Nieważne co i komu sprzedajesz – geotargetowanie na pewno Ci się przyda.

Nie wiesz, jak stworzyć kampanię opartą na lokalizacji? Chętnie pomożemy! Wirtualna Asystentka wybierze dla Ciebie najlepszy kanał reklamowy, określi grupę docelową i skonfiguruje całą reklamę za Ciebie. Jeśli jesteś gotów na pozyskanie nowych klientów, wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń do nas.

Opieka nad WordPress dla stron firmowych

Pakiet podstawowy

Pakiet optymalny

Pakiet premium

Umów się na konsultację

Opowiedz nam o swoim biznesie i sprawdź, w czym możemy Ci pomóc!

Administratorem Twoich danych osobowych jest JB Business Group sp. z o.o. z siedzibą przy ulicy Jedności Narodowej 55-57/7, 50-262 Wrocław.

Dane osobowe przetwarzane są w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość wysłaną za pomocą formularza kontaktowego. Przysługuje Ci prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu i cofnięcia w każdym momencie udzielonej zgody bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Masz również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, znajduje się w naszej Polityce Prywatności.

Zaopiekujemy się Twoją stroną

Napisz do nas – umówimy się na krótką rozmowę i opowiemy Ci, jak dokładnie zatroszczymy się o Twoją stronę na WordPress.

Administratorem Twoich danych osobowych jest JB Business Group sp. z o.o. z siedzibą przy ulicy Jedności Narodowej 55-57/7 50-262 Wrocław.