Efektywny przedsiębiorca traktuje tydzień jak 168 godzin, a nie 7 dni

Spis treści:

efektywny przedsiębiorca

Jak działa efektywny przedsiębiorca? Nienormowany czas pracy to chleb powszedni. Aby wykorzystać tydzień w pełni efektywnie, należy go traktować nie jako 7 dni, a 168 godzin – radzi Laura Vanderkam, autorka książek o produktywności. Inaczej możemy wpaść w „pułapkę 24 godzin”. A jak wiadomo w biznesie, szczególnie w MLM, czas to pieniądz! 

Unikaj „pułapki 24 godzin”


Laura Vanderkam wskazuje, że dla większości osób tydzień trwa od poniedziałku do… czwartku. Jeżeli w tym czasie nie uda nam się zrealizować wszystkich zaplanowanych obowiązków, źle się czujemy. W efekcie popadamy w tzw. „pułapkę 24 godzin”, ponieważ każdego dnia chcemy maksymalnie wykorzystać całą dobę zarówno na realizację zadań zawodowych, jak i prywatnych. To błąd.

Zdaniem ekspertki, aby uniknąć „pułapki 24 godzin”, należy myśleć o tygodniu nie jak o 7 dniach, lecz 168 godzinach. Oznacza to, że także weekendy, w tym piątek, można w pewnym stopniu przeznaczyć na pracę, a nie wyłącznie na odpoczynek. Dzięki temu łatwiej będzie nam pogodzić życie zawodowe z prywatnym, a to klucz, o który dba każdy efektywny przedsiębiorca.

Trudno zbalansować każdą dobę, ale już 168 godzin pełnego tygodnia można. Zazwyczaj uważamy, że równowagę między pracą i życiem prywatnym trzeba zachowywać każdego dnia – i każde 24 godziny musimy w miarę równo dzielić między obowiązki służbowe i pozostałe rzeczy, na których nam zależy. To pułapka, bo dla większości ludzi to stan nieosiągalny, szczególnie dla pracujących rodziców.

Nie oszukuj sam siebie. To Ty decydujesz, ile naprawdę pracujesz


Vanderkam za klucz do sukcesu uważa sprawdzenie, ile tak naprawdę czasu poświęcamy na pracę. W tym celu radzi zastosować regułę „X-25”. Oznacza to, że jeśli ktoś twierdzi, iż tygodniowo pracuje 80 godzin, od tej liczby powinien odjąć 25. W ten sposób rzeczywiście ustali, jak dużo czasu przeznaczył na realizację zawodowych obowiązków. Dlaczego?

Jak wyjaśnia ekspertka, gdy szacujemy ile czasu pracujemy, sugerujemy się obrazem naszego idealnego dnia pracy – np. 12 godzin non stop. Jednak realnie bardzo rzadko nam się to udaje. W związku z tym Vanderkam radzi odjąć 25 godzin od liczby godzin, którą naszym zdaniem w tygodniu poświęciliśmy na zawodową aktywność.

To bardzo ważne w przypadku osób pracujących w marketingu sieciowym. W MLM i sprzedaży bezpośredniej nie płaci się za liczbę godzin potencjalnie poświęconych na pracę, a za wyniki. Efektywny przedsiębiorca dba o owocne rezultaty swoich działań. Jak je więc uzyskać?

Działaj jak efektywny przedsiębiorca – deleguj zadania Wirtualnej Asystentce


W MLM każdy, nawet początkujący dystrybutor jest… przedsiębiorcą! W przeciwieństwie do etatu, jeżeli nie sprzeda oferowanego produktu lub usługi, to nie otrzyma wypłaty. W efekcie, aby jak radzi Vanderkam efektywny przedsiębiorca znajduje czas na zdobywanie klientów, networking czy uczenie się nowych umiejętności. Konsultant musi skupić się wyłącznie na realizacji najważniejszych zadań.

W pozostałych czynnościach, szczególnie związanych z marketingiem, przedsiębiorcę z branży MLM i sprzedaży bezpośredniej już od 500 zł miesięcznie wyręczy Wirtualna Asystentka. Jej pomoc jest konieczna, ponieważ dziś nie prowadząc intensywnych działań promocyjnych w Internecie i mediach społecznościowych, dystrybutor z góry skazuje się na porażkę w walce z konkurencją! To realna oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy. Masz jeszcze wątpliwości?! Skontaktuj się z nami lub sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane przez naszych klientów pytania. Działaj jak efektywny przedsiębiorca. 

Opieka nad WordPress dla stron firmowych

Pakiet podstawowy

Pakiet optymalny

Pakiet premium

Umów się na konsultację

Opowiedz nam o swoim biznesie i sprawdź, w czym możemy Ci pomóc!

Administratorem Twoich danych osobowych jest JB Business Group sp. z o.o. z siedzibą przy ulicy Jedności Narodowej 55-57/7 50-262 Wrocław.

Zaopiekujemy się Twoją stroną

Napisz do nas – umówimy się na krótką rozmowę i opowiemy Ci, jak dokładnie zatroszczymy się o Twoją stronę na WordPress.

Administratorem Twoich danych osobowych jest JB Business Group sp. z o.o. z siedzibą przy ulicy Jedności Narodowej 55-57/7 50-262 Wrocław.