Wymiary grafik na Facebooku [sierpień 2020]

Spis treści:

wymiary grafik na facebooku 2020 wirtualna asystentka

Tworząc posty czy reklamy na FB, czasami jesteśmy nieprzyjemnie zaskoczeni efektami – tu się coś przytnie, a tam zaatakuje pikseloza. Jeśli zastanawiasz się jakie wymiary powinny mieć grafiki na Facebooka, jaka waga gwarantuje dobrą jakość i dlaczego niektóre formaty częściej wybiera się na smartfony, czytaj dalej. Oto aktualne wymiary grafik na Facebooku w sierpniu 2020.

Wymiary grafik na Facebooku

 

Wymiary cover photo (zdjęcie w tle)

Facebook sugeruje użycie grafiki o wymiarach 820×312 px. Jeśli jednak chcesz zachować dobrą jakość, warto ją nieco powiększyć – proponujemy 1024×390 px.

Pamiętaj też, że na urządzeniach mobilnych cover photo wyświetla się trochę inaczej – użytkownicy widzą tylko środek zdjęcia – 640×360 px. Weź to pod uwagę, projektując grafikę.

Dla najlepszej jakości po załadowaniu zdjęcia w tle na Facebooka, jego waga powinna wynosić maksymalnie 100 kB.

Wymiary zdjęcia profilowego (avatar)

Według Facebooka, minimalny wymiar zdjęcia profilowego to 320×320 px, my jednak sugerujemy, by powiększyć je do 640×640 px. Unikniemy wtedy nieestetycznego rozpikselowania.

Weź pod uwagę, że avatar na Facebooku wyświetla się w okrągłej ramce, dlatego zadbaj o dobre wykadrowanie zdjęcia. Ujęcie powinno być też wyraźne, bo jego wyświetlane wymiary to 168×168 px na komputerach i 128×128 px na urządzeniach mobilnych.

 

wymiary grafik na facebooku wirtualna asystentka
Kliknij i pobierz grafikę – aktualne wymiary grafik na Facebooku będziesz mieć zawsze pod ręką

 

Wymiary zdjęcia w tle wydarzenia

W przypadku zdjęcia w tle wydarzenia najważniejsze są proporcje boków, które powinny wynosić 2:1. Zalecany wymiar to 1200×628 px – dobrze wyświetla się zarówno na pulpicie komputera, jak i na smartfonie oraz tablecie.

Wymiary cover photo w grupie (zdjęcie w tle grupy)

Zdjęcie w tle grupy jest nieco podchwytliwe – potrafi różnie wyświetlać się na różnych urządzaniach mobilnych. Zalecamy proporcję 1,91:1, a sam Facebook rekomenduje cover photo o wymiarach 1640×856 px.

Pamiętaj tu o dwóch rzeczach. Po pierwsze, na niektórych wyświetlaczach grafika może zostać ucięta u góry i na dole, więc nie umieszczaj ważnych elementów przy tych krawędziach.

Dodatkowo miniatura grupy jest automatycznie wyświetlana w oparciu o środkowy fragment grafiki i nie da się dodać jej ręcznie. Dlatego zadbaj o to, żeby to na samym środku Twojego zdjęcia w tle grupy znajdował się jego kluczowy element.

Wymiary grafiki kwadratowej na fanpage i do reklamy karuzelowej

Format kwadratowy dobrze sprawdza się na urządzeniach mobilnych, ponieważ zajmuje sporą powierzchnię wyświetlacza. Warto używać go w postach, ale także w reklamach – przede wszystkim karuzelowych, jednak kwadratowa grafika wyświetla się poprawnie także w reklamach z linkiem.

Zalecane wymiary grafik na Facebooku to według samego FB 1080×1080 px, dla najlepszej jakości rekomendujemy jednak 1200×1200 px.

Wymiary zdjęcia w pionie na fanpage i do reklam na mobile

To kolejny format idealny do wyświetlania na smartfonach. Grafika w pionie na Facebooku wypełnia niemal cały ekran i można wykorzystać ją na przykład do przedstawienia infografiki czy oferty.

Proporcje grafiki w pionie, które zaleca Facebook, to 2:3, a od siebie polecamy przygotowanie kreacji o wymiarach 640×960 px.

optymalne wymiary grafik na facebooku 2020 wirtualna asystentka

Wymiary zdjęcia w poziomie na fanpage

Poziome grafiki przez lata królowały na Facebooku, jednak aktualnie nie są najbardziej optymalnym rozwiązaniem – dopiero po kliknięciu w obrazek wyświetla się on w całości.

Jeśli jednak chcesz zastosować zdjęcie w poziomie, postaw na wymiary 1200×900 px.

Wymiary linkpost – posta z linkiem

W zależności od tego, w jaki sposób publikujemy linkpost, zalecane są inne wymiary grafik na Facebooku.

Jeśli wstawiamy post z linkiem poprzez wklejenie adresu strony internetowej, najlepszym wymiarem linkpostu będzie 1200×628 px. Z kolei link wstawiany do posta (przede wszystkim reklamowego) w menedżerze reklam powinien mieć kreację w formacie kwadratowym, a więc 1200×1200 px.

Wymiary reklamy na polubienia strony – page like

Gdy ustawiasz reklamę na polubienia strony na Facebooku, grafika będzie wyświetlać się poniekąd jako zdjęcie w tle fanpage. Jej wymiar rekomendowany przez FB to 1200×444 px.

Jeśli nie masz ochoty kombinować z grafikami na Facebooku i najchętniej oddelegowałbyś to zadanie specjalistom, zgłoś się do nas. Nasz zespół grafików chętnie Ci pomoże w stworzeniu skutecznych kreacji reklamowych czy na fanpage.

Opieka nad WordPress dla stron firmowych

Pakiet podstawowy

Pakiet optymalny

Pakiet premium

Umów się na konsultację

Opowiedz nam o swoim biznesie i sprawdź, w czym możemy Ci pomóc!

Administratorem Twoich danych osobowych jest JB Business Group sp. z o.o. z siedzibą przy ulicy Jedności Narodowej 55-57/7, 50-262 Wrocław.

Dane osobowe przetwarzane są w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość wysłaną za pomocą formularza kontaktowego. Przysługuje Ci prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu i cofnięcia w każdym momencie udzielonej zgody bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Masz również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, znajduje się w naszej Polityce Prywatności.

Zaopiekujemy się Twoją stroną

Napisz do nas – umówimy się na krótką rozmowę i opowiemy Ci, jak dokładnie zatroszczymy się o Twoją stronę na WordPress.

Administratorem Twoich danych osobowych jest JB Business Group sp. z o.o. z siedzibą przy ulicy Jedności Narodowej 55-57/7 50-262 Wrocław.