Boom na pracę zdalną. MLM jej zalety odkrył dawno temu

Spis treści:

boom na pracę zdalną

Coraz więcej firm dostrzega duże zalety elastycznych form zatrudnienia, które wpływają na zadowolenie pracowników. To boom na pracę zdalną. Tymczasem wykonywanie zawodowych obowiązków poza siedzibą przedsiębiorstwa to od lat standard w marketingu sieciowym. Bowiem w MLM efektywność nie zależy od liczby godzin spędzonych za biurkiem, lecz od skutecznej sprzedaży produktów lub usług.

Praca zdalna to przyszłość


Według danych Eurostatu, w 2014 roku odsetek osób pracujących zdalnie w Polsce wyniósł 4,6 proc. Z kolei unijna średnia pod tym względem wynosi 4,7 proc. Nad Wisłą zawodowe obowiązki poza siedzibą firmy wykonuje więcej pracowników niż ma to miejsce np. w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczach czy we Włoszech.

Ten trend nie dziwi Anny Tkaczyk, coacha i konsultantki HR. Ekspertka w rozmowie z Łukaszem Grassem w programie „Na czasie” stwierdziła, że klasyczna ośmiogodzinna praca przy biurku w siedzibie firmy odchodzi do lamusa. Jej zdaniem nie trzeba mieć kogoś blisko siebie, żeby efektywnie pracował. Podobnie uważa prof. Tomasz Rostkowski ze Szkoły Głównej Handlowej:

Praca zdalna jest dla pracownika korzystna, bo nie traci on choćby czasu na dojazdy. Wskazuje też, że pracodawca, organizując pracę zdalną, jest w stanie zaoszczędzić na kosztach stałych, bo nie musi wynajmować ogromnych powierzchni biurowych.

Wirtualna Asystentka efektywniejsza i tańsza od tradycyjnej sekretarki

Atuty pracy zdalnej od dawna są wykorzystywane w MLM. W marketingu sieciowym każdy dystrybutor jest dla siebie zarówno szefem, jak i pracownikiem. Jeżeli nie będzie samodzielnie dyscyplinował się do efektywnego wykonywania zawodowych obowiązków, to nie zarobi na swoje utrzymanie. Dlatego priorytetem działalności przedsiębiorców z tej branży są spotkania z klientami.

Jednak dziś skuteczny MLM nie może opierać się wyłącznie na bezpośrednich spotkaniach z potencjalnymi nabywcami produktów. W efekcie rozwoju Internetu wymaga również od przedsiębiorcy prowadzenia szeregu działań marketingowych. Takich, jak np.:

  • prowadzenie i moderowanie firmowej strony internetowej,
  • prowadzenie profili w mediach społecznościowych,
  • pisanie artykułów i ogłoszeń,
  • prowadzenie blogów,
  • przygotowanie mailingów,
  • tworzenie e-booków.

   Oczywiście przedsiębiorca działający w marketingu sieciowym, podobnie jak w każdym innym biznesie, musi również zadbać o prawidłowe wykonywanie
   tradycyjnych czynności administracyjnych w swojej firmie. Takich, jak np.:
  • umawianie spotkań i zapraszanie na wydarzenia,
  • informowanie o spotkaniach,
  • dodawanie ogłoszeń rekrutacyjnych na portale z ofertami pracy,
  • wyszukiwanie i zamawianie noclegów na wyjazdy firmowe,
  • zamawianie kuriera, wysyłka dokumentów lub produktów.

Boom na pracę zdalną – idealna opcja dla MLM

Tylko jak przedsiębiorca z branży MLM może skutecznie pogodzić częste spotkania z klientami z równoczesnym prowadzeniem działań marketingowych oraz realizacją zadań administracyjnych? To bardzo proste – wystarczy zatrudnić Wirtualną Asystentkę! W tym celu wybierz jeden z trzech miesięcznych pakietów godzinowych już od 500 zł miesięcznie, spełnij kilka prostych formalności, a następnie podpisz z nami obustronną umowę o poufności.

Indywidualna konsultantka odciąży Cię z każdego zadania, które zechcesz jej zlecić. Pomoc Wirtualnej Asystentki będącej skarbem każdego przedsiębiorcy, jest – jak wskazuje prof. Tomasz Rostkowski – dużo tańsza niż pracownik zatrudniony nawet na pół etatu. W efekcie nie będziesz nawet musiał udostępniać swojej prawej ręce biurka, komputera czy telefonu. Inaczej, niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnej sekretarki! Jeżeli jeszcze masz jakieś wątpliwości, zapoznaj się z listą pytań najczęściej zadawanych przez naszych klientów.

Opieka nad WordPress dla stron firmowych

Pakiet podstawowy

Pakiet optymalny

Pakiet premium

Umów się na konsultację

Opowiedz nam o swoim biznesie i sprawdź, w czym możemy Ci pomóc!

Administratorem Twoich danych osobowych jest JB Business Group sp. z o.o. z siedzibą przy ulicy Jedności Narodowej 55-57/7, 50-262 Wrocław.

Dane osobowe przetwarzane są w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość wysłaną za pomocą formularza kontaktowego. Przysługuje Ci prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu i cofnięcia w każdym momencie udzielonej zgody bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Masz również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, znajduje się w naszej Polityce Prywatności.

Zaopiekujemy się Twoją stroną

Napisz do nas – umówimy się na krótką rozmowę i opowiemy Ci, jak dokładnie zatroszczymy się o Twoją stronę na WordPress.

Administratorem Twoich danych osobowych jest JB Business Group sp. z o.o. z siedzibą przy ulicy Jedności Narodowej 55-57/7 50-262 Wrocław.