fbpx

Wirtualna Asystentka

 

Wirtualna Asystentka to pracownik idealny. Odciąży Cię w papierkowej robocie, zorganizuje podróż służbową, zamówi kwiaty, a nawet… stworzy profesjonalną stronę internetową i wyda ebooka! Nic dziwnego, że popularność usług asystenckich w Polsce rośnie. Kim jest Wirtualna Asystentka i dlaczego warto ją zatrudnić?

Kim jest Wirtualna Asystentka?

Wirtualna Asystentka jest, jak podpowiada sama nazwa, współpracownikiem zdalnym – czyli takim, który swoją pracę wykonuje praktycznie z dowolnego miejsca na świecie za pośrednictwem Internetu. To osoba, która zastępuje tradycyjnego asystenta w realizacji zadań biurowych. Organizuje spotkania, prowadzi kalendarz, zajmuje się obsługą klienta czy opiekuje się firmową dokumentacją.

Jednak coraz częściej Asystentki stają się wręcz… managerami projektu. Koordynują pracę przedstawicieli różnych działów, a nawet ich zastępują! Dziś dobra Wirtualna Asystentka to także kompetentny doradca ds. marketingu, redaktor i grafik. Przygotuje posty na Facebooka, stworzy kompleksową identyfikację wizualną, napisze ebooka czy skonfiguruje profesjonalną stronę internetową. Dzięki elastycznemu zakresowi zadań, z jej usług może skorzystać każdy przedsiębiorca – niezależnie od branży czy wielkości firmy.

Ze względu na ten szeroki wachlarz kompetencji, za Wirtualną Asystentką często stoi cały zespół specjalistów. To ogromna korzyść dla klienta – nie musi samodzielnie nadzorować pracy kilku osób ani wynagradzać każdego pracownika osobno. Ma jedną Asystentkę, która w całości koordynuje dany projekt.

Wirtualna Asystentka - kim jest i na czym polega jej praca

Jak pracuje Wirtualna Asystentka?

System pracy Asystentki to gigantyczny atut dla przedsiębiorców. Nie wymaga ona bowiem zatrudnienia na klasyczną umowę, a więc ponoszenia związanych z tym kosztów.

Co najważniejsze, Wirtualna Asystentka pracuje tylko tyle, ile to rzeczywiście potrzebne – rozlicza się albo na podstawie wykonanych zadań, albo na podstawie czasu poświęconego na ich realizację. W praktyce oznacza to po prostu, że… nie marnuje pieniędzy klienta. Choć zazwyczaj jest do dyspozycji przez 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku, nie pobiera wynagrodzenia za czekanie w gotowości na zlecenie czy przysłowiowe picie kawki.

A więc jak to działa? Zazwyczaj decydując się na współpracę z Asystentką, przedsiębiorca wybiera swój pakiet godzinowy. W naszym przypadku to 10, 25 lub 40 godzin do wykorzystania w ciągu 30 dni. W tym czasie Wirtualna Asystentka realizuje właściwie dowolne zadania – o ile jest w stanie wykonać je zdalnie. Redagowanie pism, prowadzenie strony czy profilu na Facebooku, odbieranie telefonów, tworzenie grafik, broszur, katalogów… Czego tylko przedsiębiorcza dusza zapragnie!

Czy warto skorzystać z usług Wirtualnej Asystentki?

Zdecydowanie! To rozwiązanie szczególnie korzystne dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Dlaczego?

  1. Zatrudnienie Wirtualnej Asystentki pozwala skutecznie zminimalizować koszty pracownicze. Koniec ze składkami ubezpieczeniowymi, koniec z zakupem sprzętu biurowego. Asystentka nie tylko korzysta ze swojego komputera czy telefonu, ale nie wymaga również tradycyjnego stanowiska pracy.
  2. Za jedną Asystentką stoi cały sztab specjalistów ds. marketingu i obsługi klienta, a także redaktorzy czy graficy. Zakres współpracy jest więc niemal nieograniczony, a w ramach jednego pakietu godzinowego można zlecać zadania wymagające różnych kompetencji.
  3. Wirtualna Asystentka nie traci czasu. Pracuje w dokładnie takim wymiarze czasu, a jakim jest aktualnie potrzebna klientowi. Jako doświadczony manager projektu, efektywnie zarządza przy tym całym zespołem.
  4. Zatrudnienie Asystentki pozwala zyskać nawet 40 dodatkowych godzin w ciągu miesiąca. To szczególnie ważne zwłaszcza dla osób, które prowadzą swój biznes samodzielnie!

Praca z Wirtualną Asystentką ma znacznie więcej zalet. Najlepiej jednak przekonać się o nich w samemu – skontaktuj się z nami, żeby przekonać się, co możemy dla Ciebie zrobić.

Jak wygląda współpraca z Wirtualną Asystentką?

Dalej nie wiesz, jak w praktyce wygląda praca z Wirtualną Asystentką? To proste. Najpierw wybierasz swój pakiet godzinowy, w zależności od tego, czego oczekujesz. Z doświadczenia wiemy, że w większości przypadków świetnie sprawdzają się średnie pakiety (u nas to 25 godzin). Następnie Wirtualna Asystentka kontaktuje się z Tobą, przeprowadzając dokładny wywiad i analizę potrzeb. Rozmawiacie, poznajecie się lepiej i… Asystentka jest już do Twojej dyspozycji! Możesz do niej zadzwonić lub wysłać maila z konkretnym zadaniem do realizacji lub – jeśli nie masz pomysłu, co zrobić np. w kontekście promocji Twojej marki – poprosić o wskazówki. Regularnie otrzymujesz także raporty, co i w jakim czasie zostało wykonane.

Podoba Ci się idea Wirtualnej Asystentki? Potrzebujesz takiego współpracownika, by rozwinąć swój biznes? A może już korzystać z usług Asystentki i chciałbyś podzielić się swoimi wrażeniami? Czekamy na Twój komentarz.


Imię


Temat


Wiadomość


Twoja wiadomość została poprawnie wysłana.
Błąd, spróbuj ponownie.SKOMENTUJ

Twój adres email nie będzie opublikowany.


Treść komentarza


Imię

Email

Url